ATFF ve UYAFA adına Efsaneler Kupasına ATFF Başkanı Ayhan Yıldız’da katıldı…

ATFF ve UYAFA adına Efsaneler Kupasına ATFF Başkanı Ayhan Yıldız’da katıldı…

„Türk, Alman dostluğunu pekiştirmek adına Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Almanya’nın Antalya Konsolosluğu iş birliğiyle bu yıl 6’ncısı düzenlenen Efsaneler Kupası’nı Galatasaray kazandı.“

Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki düzenlenen Efsaneler Kupası turnuvası, Türk ve Alman eski futbolcuları bir araya getirdi.

Turnuvaya, veteran 38 yaş üstü oyunculardan oluşan Galatasaray, SV Werder Bremen, Antalyaspor, RC FC Nürnberg, Hannover 96, FC Adler, Akdeniz Üniversitesi ve Acun Medya takımları katıldı.

Türk-Alman dostluğunu pekiştirmeyi amaçlayan turnuvada, sporseverlerin yakından tanıdığı Christoph Daum, Mehmet Aurelio, Deniz Barış, Hasan Kabze´nin de aralarında bulunduğu eski futbolcular ile Acun Medya’nın sahibi Acun Ilıcalı da sahaya çıktı.

Grup maçlarının ardından yarı final maçlarında FC Adler´i penaltılarda 5-4 yenen FC Nürnberg ile Acun Medya’yı 2-1 yenen Galatasaray finale yükseldi.

6. Efsaneler Kupası’nı finalde FC Nürnberg’i 2-0 yenen Galatasaray kazandı. Turnuvayı Acun Medya üçüncü, FC Adler de dördüncü tamamladı.

Türk-Alman Günü olarak Futbol Turnuvasına davet edilen yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda futbol adamları takip etti.

Maçları izlemeye gelenler arasında Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldız´de yer almış oldu.

Öte Yandan Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Başkanı ve Atff Başkan Yrd.Nedim Koçaslan, FC Adler-Werder Bremen takımlar arasında oynanan maçın başlama vuruşunu yaptı.

Müsabaka öncesi günün anısına FC Adler Futbol takımı ile resim çekilerek efsaneleri saha kenarından birlikte izlemiş oldular.

ATFF teknik sorumlusu Erol Kuloğlu Christoph Daum’lan uzun uzun Türkiye futbol federasyonundaki çalışmaları ile ilgili bilgi alış verişi yapıldı.

ATFF başkanı Yıldız seneye ATFF ve UYAFA olarak turnuvaya yetkilerden katılma  sözü aldı.

 

Kaynak: http://www.sonnoktahaber.com/spor/atff-ve-uyafa-adina-efsaneler-kupasina-atff-baskani-ayhan-yildizda-katildi/6883/